Dowóz uczniów
Powrót klas I-III do szkoły - działania w sprawie organizacji szkoły
W związku z powrotem klas I-III do szkoły zostały podjęte działania w sprawie organizacji szkoły, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania placówki.
Podstawa prawna :Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek
systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
I. Wytyczne MEiN, MZ i GIS znajdują się w linku poniżej
www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach
II. Obowiązują zasady pracy szkoły wprowadzone Zarządzeniem nr 37/2020 z dnia 30.09.2020 r.
Muzyczne spacery z Piotrem Rubikiem
Zamek Królewski w Sandomierzu
FERIE PO KRÓLEWSKU
Muzyczny Spacer – Wawel
FERIE PO KRÓLEWSKU ONLINE
WARSZTAT MUZYCZNY Z PIOTREM RUBIKIEM NA ZAMKU W MALBORKU
Wirtualne zwiedzanie zamku w Malborku
Wirtualny spacer po Zamku w Malborku
Powrót uczniów SP 1-3 do szkół
Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wrócą do szkół. Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym.
Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.
Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne MEiN, MZ i GIS – pobierz tutaj.
Źródło:Konferencja prasowa Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia z dn. 11.01.2021 r.
Ferie po królewsku w Rezydencjach Królewskich
MUZYCZNE SPACERY PO REZYDENCJACH KRÓLEWSKICH
Do wspólnego śpiewania w cyklu "Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich" zapraszamy od 11 do 17 stycznia 2021 r. Codziennie będzie miała miejsce premiera nowego odcinka warsztatów, na których Piotr Rubik nauczy dzieci wykonania piosenki "Niech mówią, że to nie miłość".
Zaśpiewajcie ją także i Wy! A jeśli chcielibyście wziąć udział we wspólnej akcji, to prześlijcie filmik z Waszym wykonaniem piosenki "Niech mówią, że to nie miłość" na adres: feriepokrolewsku@zamek-krolewski.pl, zgodnie z Regulaminem.
Powstanie w ten sposób wyjątkowy królewski teledysk akcji "Ferie po królewsku". Tekst piosenki do pobrania tutaj.
Ferie po królewsku- Wirtualne zwiedzanie zabytków
Muzeum oczami dziecka - Zamek Lubelski - FeriePoKrólewsku
Zamek Żupny oczami dziecka - Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
FERIE ZIMOWE 2021- ONLINE
CENTRUM KULTURY GMINY BARTOSZYCE ZAPRASZA NA FERIE ZIMOWE 2021- ONLINE
Zapraszamy do aktywności w czasie FERII ZIMOWYCH 2021. Przygotowaliśmy dla Was cztery ciekawe konkursy połączone z lekcjami edukacyjnymi:
1. GRAFFITI - konkurs plastyczny na wykonanie projektu z nazwą własnej miejscowości w stylu graffiti. Film instruktażowy przygotował Piotr Dziki Łukjanowicz - lokalny artysta graffiti oraz raper (film: https://liblink.pl/P6r82wiLt1 )
2. POJKI - konkurs teatru tańca polegający na wykonaniu pojek i zatańczeniu choreografii zaprezentowanej przez Panią instruktor Klaudię Piątkowską - wieloletnią tancerkę i choreografkę Teatru Ognia (film: https://liblink.pl/sbnkoQinsF ) utwór do wykonania nagrania: DJ Snake - Taki Taki ft. Selena Gomez, Ozuna, Cardi B: https://liblink.pl/Jn8CSY29cT
3. BREAKDANCE - konkurs taneczny polegający na wykonaniu choreografii zaprezentowanej przez Pana Roberta Grynisa - doświadczonego instruktora tańca (film: https://liblink.pl/ps5GO9C0yx ) utwór do wykonania nagrania: Incredible Bongo Band - Apache: https://liblink.pl/0mdjr5q2vB
4. TEATR - konkurs na improwizację teatralną polegającą na odegraniu dowolnego wiersza Jana Brzechwy z uwzględnieniem jednej z wybranych emocji: smutek, strach, złość, radość i wstręt. Film instruktarzowy przygotował Pan Marcin Kiszluk - aktor Teatru Jaracza w Olsztynie wspólnie z grupą teatralną z Domu Kultury w Wojciechach Bez Spinki (film: https://liblink.pl/933j0KJFOi )ETAPY KONKURSU:
1 etap - do 15 stycznia 2021r., do godz. 23:00 czekamy na Wasze nagrania oraz zdjęcia graffiti pod adresem mailowym: KulturalnaBarcja@gmail.com (Informacje jak przesłać filmy oraz zdjęcia znajdziemy w regulaminie zamieszczonym poniżej) 18 stycznia 2021 ogłosimy finalistę w każdej kategorii konkursowej. Finalistów wskażą instruktorzy, którzy przygotowywali konkurs. W każdej kategorii zwycięża jedna osoba, która otrzymuje m.in. głośnik JLB GO 2 oraz drobne gadżety i upominki.
2 etap - od 19 do 24 stycznia 2021r., do godz. 23:00 będzie otwarte głosowanie dla internautów na najciekawszą wykonaną pracę graffiti oraz film teatralny bądź taneczny. W tym etapie zostaną wybrane najciekawsze prace, które zostaną opublikowane w poście na FB/KulturalnaBarcja, na które internauci będą mogli głosować za pomocą lajków. W każdej kategorii zwycięża jedna osoba, która otrzymuje m.in. głośnik JLB GO 2 oraz drobne gadżety i upominki.
ZASADY KONKURSU
1. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla mieszkańców Gminy Bartoszyce.
2. Zdjęcie wykonanego graffiti wyślij bezpośrednio z telefonu na maila KulturalnaBarcja@gmail.com podaj w tytule kategorię konkursową: GRAFFITI, również nie zapomnij podać kontakt do siebie - telefon, datę urodzenia oraz adres zamieszkania.
3. Filmy z nagraniem TEATRU oraz TAŃCA wyślij bezpośrednio z telefonu za pomocą serwera Transfernow.net - wpisując Nasz adres mailowy: KulturalnaBarcja@gmail.com podaj w tytule kategorię konkursową: POJKI, BREAKDANCE, TEATR. Nie zapomnij również o podaniu kontaktu do siebie - telefon, datę urodzenia oraz adres zamieszkania (Instruktarz, jak przesyłać pliki znajdziemy pod poniższym linkiem https://liblink.pl/yM4RAQkXN1 ).
4. Konkurs podzielony jest na dwa etapy: I etap nadsyłanie prac do 15 stycznia 2021r., zakończone wyłonieniem finalistów, II etap do 24 stycznia 2021r., w którym internauci wyłaniają finalistów.
5. Na finalistów czekają następujące nagrody: głośniki JBL GO 2 oraz drobne upominkami.
6. Wyniki konkursu ogłosimy na facebooku Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
facebook.com/KulturalnaBarcja.
7. Uwaga! Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu przeprowadzenia konkursu.
REGULAMIN:
1. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla mieszkańców Gminy Bartoszyce.
2. Weryfikacja uczestników nastąpi na podstawie zamieszczonego adresu zamieszkania.
3. Dane przesłane dla Centrum Kultury Gminy Bartoszyce posłużą wyłącznie do celów przeprowadzenia konkursu i nie będą udostępnione osobom trzecim.
4. Biorąc udział w konkursie, uczestnik akceptuje wykorzystanie danych w tym imienia i nazwiska, do celów związanych z konkursem w tym publikację finalistów w Internecie przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.
5. W konkursie nie ma ograniczeń wiekowych.
6. Wszelkie spory dotyczące konkursu rozstrzyga komisja konkursowa powołana przez Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.
7. Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury Gminy Bartoszyce.
ZAPRASZAMY DO ZABAWY
Aby śledzić nasze działania, zasubskrybuj nasz kanał na Youtube - Gmina Bartoszyce
z wyrazami szacunku,
Piotr Frąckiewicz
Ferie po królewsku- Wirtualne zwiedzanie zamku w Sandomierzu
Muzeum oczami dziecka/ Zamek Królewski w Sandomierzu
Ferie po królewsku - KRÓLEWSKIE BAJKI
KRÓLEWSKIE BAJKI „SYRENKA”
KRÓLEWSKIE BAJKI „ZŁOTA KACZKA”
KRÓLEWSKIE BAJKI „LIPY św. JACKA”
KRÓLEWSKIE BAJKI – Ignacy Krasicki „Bajki”
Wirtualne zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie i Królewskich Łazienek
Muzeum oczami dziecka/ Zamek Królewski w Warszawie
Muzeum oczami dziecka/ Łazienki Królewskie
Ferie po królewsku w Rezydencjach Królewskich
Wirtualne spacery, muzyczne warsztaty oraz opowiadane online bajki i legendy to główne atrakcje "Ferii po królewsku", wspólnej akcji siedmiu Rezydencji Królewskich, prowadzonej dla dzieci i młodzieży od 4 do 17 stycznia 2021 r.
W "Feriach po królewsku", których organizatorem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uczestniczą: Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu, Muzeum Narodowe w Lublinie oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka.
Siedem Rezydencji Królewskich po raz pierwszy przygotowało wspólną akcję z okazji przerwy zimowej. Codziennie, od 4 do 17 stycznia 2021 r., na stronach internetowych muzeów i w mediach społecznościowych (hasztag #FeriePoKrólewsku) publikowane będą propozycje online dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy "Ferii po królewsku" o każdej porze dnia będą mieli możliwość goszczenia w innym muzeum. Śniadanie na Wawelu, popołudnie w Warszawie, a bajka na dobranoc z Malborka - takie rzeczy są możliwe tylko online!
W "Feriach po królewsku" wezmą udział znani artyści oraz popularni youtuberzy. Zabytkowe muzealne przestrzenie i kolekcje oglądać można będzie podczas wirtualnych spacerów z Idą Nowakowską w cyklu "Muzeum oczami dziecka". Piotr Rubik zaprosi uczniów na warsztaty wokalne z serii "Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich". Na najmłodszych czekać będą baśnie i legendy, które - w ramach "Królewskich bajek" - przeczytają im Joanna Moro i Agata Załęcka. Atrakcją dla młodzieży będą z pewnością znani youtuberzy, którzy na swoich kanałach zaskoczą "Zamkowymi trendami".
Program "Ferii po królewsku" w Łazienkach Królewskich:
5 stycznia 2021 r., godz. 10.00 - "Królewskie bajki"
Joanna Moro czyta bajki Ignacego Krasickiego: "Paw i orzeł", "Potok i rzeka", "Kałamarz i pióro", "Malarze", "Lew i zwierzęta".6 stycznia 2021 r., godz. 10.00 - "Muzeum oczami dziecka"
Wirtualny spacer po Pałacu na Wyspie w towarzystwie Idy Nowakowskiej.7 stycznia 2021 r., godz. 18.00 - "Królewskie bajki"
Agata Załęcka czyta legendę o "Złotej kaczce".16 stycznia 2021 r., godz. 10.00 - "Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich"
Warsztaty wokalne z Piotrem Rubikiem.
Życzenia noworoczne
Ważny komunikat
Drodzy Rodzice
W związku z prowadzonymi pracami
remontowymi
w budynku przedszkola od
04.01.2021 r. do 08.01.2021r.
prosimy o rozważenie możliwości
pozostawienia dziecka w domu.
W przypadku przyprowadzenia dziecka
do przedszkola
opieka będzie zapewniona.
Dyrektor Zespołu
Szkolno-Przedszkolnego
w Bezledach
Jadwiga Bloch
Wigilia w oddziale przedszkolnym w Bezledach
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej oczekiwane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty, wzruszający i magiczny wieczór, kiedy zapomina się o problemach, chorobach, sporach. Przedszkolaki uwielbiają okres przedświątecznych zajęć, podczas których przygotowują ozdoby choinkowe, dekoracje świąteczne, uczą się kolęd, pastorałek, wierszy o tematyce świątecznej, tradycji, zwyczajów oraz symboliki Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku Wigilię zorganizowaliśmy 22 grudnia, w mniejszym gronie bez udziału rodziców i dzieci z młodszej grupy ze względu na epidemię koronawirusa. Na naszej uroczystości obecna była pani dyrektor Jadwiga Bloch, która wspólnie z nami śpiewała kolędy, rozmawiała o świątecznych tradycjach, dzieliła się opłatkiem, oglądała karty świąteczne i prace dzieci a także złożyła serdeczne życzenia dzieciom, ich rodzicom, wychowawczyni i pracownikom przedszkola.
Bożena Kiszło
Próbny egzamin ósmoklasisty
- 3
W dniach 15-17 grudnia 2020 roku uczniowie klasy VIII przystąpili do próbnego egzaminu z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Podzieleni zostali na kilkuosobowe grupy, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego oraz przysługującymi im dostosowaniami. Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu w poszczególnych salach czuwały zespoły nadzorujące, zaś wsparcia duchowego udzieliła uczniom Pani Dyrektor Jadwiga Bloch oraz wychowawca klasy Pani Marzena Sawka. Ósmoklasiści po trzech dniach zmagań z arkuszami egzaminacyjnymi w spokoju oczekują na wyniki. Uczniowie z młodszych klas trzymają kciuki za swoich starszych kolegów.
Notatkę sporządziła: Marzena Sawka
Nowe zasady bezpieczeństwa – od 28 grudnia
Szanowni rodzice, uczniowie!
Życzenia świąteczne
Archiwum Aktualności