Ważna informacja do rodziców!
Z powodu braku porozumienia rządu ze ZNP i FZZ
jutro (08.04.2019 r.) rozpoczyna się strajk.
W naszej szkole nie będą w tym czasie prowadzone zajęcia edukacyjne.
Ważna informacja do rodziców!
Z powodu braku porozumienia rządu ze ZNP i FZZ
jutro (08.04.2019 r.) rozpoczyna się strajk.
W naszej szkole nie będą w tym czasie prowadzone zajęcia edukacyjne.
Rekolekcje wielkopostne to czas zadumy, refleksji nad sobą i własnym życiem. Czas spotkania z Bogiem we Mszy Świętej, Słowie Bożym, Sakramencie Pokuty i Pojednania, Komunii Świętej, modlitwie.
W celu głębszego przeżycia tego czasu uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bezledach przygotowali Misterium Paschalne, które wprowadziło wszystkich w czas rekolekcji, jak również w głębsze przeżycie wydarzeń, które są przed nami w dniach poprzedzających Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
Jolanta Siej
Skąd na naszych stołach bierze się chleb?
Na to pytanie mogli znaleźć odpowiedź przedszkolaki z Punktu i Oddziału Przedszkolnego w Bezledach, którzy w czwartek 4 kwietnia 2019r. odwiedzili piekarnie w Bezledach.
Podczas tej wycieczki dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznając kolejno etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Pan Sławek – szef piekarni w Bezledach - oprowadził dzieci po najważniejszych pomieszczeniach piekarni i opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do wykonywania tej ciężkiej pracy m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, regały na upieczony chleb itp. Jednak największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielka łopata do wkładania pieczywa.
Na koniec naszej wycieczki dzieci oraz wychowawczynie serdecznie podziękowały za okazaną gościnność i mile spędzony czas. Pan Sławek zaś wraz z pracownikami obdarował wszystkich przybyłych przepysznymi pączkami, których degustacja umiliła nam drogę powrotną do przedszkola.
Przedszkolaki z grup: Pszczółki, Biedronki oraz Żabki wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują Panu Sławkowi oraz wszystkim pracownikom piekarni w Bezledach za pokazanie jak ważnym i ciężkim do wykonywania jest zawód piekarza.
Beata Złonkiewicz
Tradycja hucznego obchodzenia pierwszego dnia kalendarzowej wiosny sięga czasów bardzo odległych. Kultywując ten piękny i wesoły zarazem zwyczaj, uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach zorganizowali 22 marca br. szkolne obchody Dnia Wiosny na sportowo. Uroczystość połączono ze Światowym Dniem Wody.
Wszyscy uczniowie odziali się tego dnia na zielono. Przygotowali kwieciste korony, bibułowe „machacze”. Na początku wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy pierwszej wyrecytowali wiersze
o wiosennych zwierzętach oraz o sposobach dbania o zdrowie wiosną i nie tylko. Nie zabrakło rozmowy o oznakach wiosny, wiosennych kwiatach i innych roślinach, ptakach przylatujących do nas z ciepłych krajów, wiosennych porządkach. Uświadomiono uczniom rolę jaką odgrywa na świecie woda
i dlaczego należy ją szanować. Po rozmowie przyszła kolej na rozgrywki sportowe i słodkie nagrody dla wszystkich drużyn biorących udział
w rywalizacji. Kontynuując Dzień Wiosny na sportowo, zorganizowaliśmy mecz piłki nożnej na świeżym powietrzu. Świętowanie przywitania wiosny zakończyliśmy kolorowym korowodem, który zaprowadził nas do punktu przedszkolnego.
Tam zostawiliśmy „trochę wiosny” i w dobrych humorach rozeszliśmy się do domów. Już teraz oficjalnie można powiedzieć, że wiosna została przywitana.
Joanna Borys
Wiosna... Jej nadejście jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić małym dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do powitania wiosny zaczęły się już kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola, zaczęto zakładać małe hodowle cebuli . Dzieci uczyły się nowych piosenek, wierszy i inscenizacji. A w czwartek 21 marca wzięły udział w obrzędzie „Pożegnania zimy - powitania wiosny”.O godz.10.00 wszystkie przedszkolaki pod opieką wychowawczyń zebrały się przed przedszkolem, by wyruszyć barwnym korowodem przez Bezledy. Z wiosennymi piosenkami na ustach, gromkim skandowaniem , pięknymi kwiatami z bibuły i balonikami w dłoniach udały się w kierunku szkoły oraz osiedla mieszkaniowego , aby radośnie oznajmić wszystkim dookoła, że to „już wiosna”. Pogoda dopisała, roześmiane twarze uczestników tego wesołego pochodu oświetlało od czasu do czasu wiosenne słońce. Po powrocie do przedszkola dzieci śpiewały znane piosenki o wiośnie, wykonywały prace plastyczne, układały kwiaty korzystając z rozsypanki geometrycznej, brały udział w rozwiązywaniu zagadek wiosennych. Przedszkolaki stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i zagości u nas na dobre.
Alina Dymek
Polsko - rosyjskie Walentynki w Bezledach
15 lutego w Domu Kultury w Bezledach odbył się Międzynarodowy Koncert Walentynkowy zorganizowany przez Joannę Kajda - nauczyciela języka rosyjskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bezledach oraz Natalię Uzercową - dyrektor Organizacji "Nota". Wyjątkowy muzyczny klimat stworzyli uczniowie z ZS-P w Bezledach oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Młodzi wykonawcy zaprezentowali swoje wszechstronne talenty tańcząc, śpiewając, grając na instrumentach, recytując a także wcielając się niejako w role aktorskie w trakcie swoich występów. W trakcie koncertu wyłoniono zwycięzców konkursu na prezent lub kartkę DIY. Prace przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy zaśpiewali znaną rosyjską piosnkę " Niech zawsze będzie słońce". Wierzymy, że takie spotkania przybliżają wiedzę o współczesnej Polsce i Rosji, pogłębiają wiedzę o historii i kulturze obu narodów a przede wszystkim przeciwdziałają uprzedzeniom obciążającym stosunki między sąsiadującymi narodami. До встречи!
Raz do roku jest taki dzień,
Który przemija jak piękny sen,
Wszystkie kobiety, panie , matki
Dostają piękne kwiatki….
Najserdeczniejsze życzenia
Z okazji dnia kobiet
Składa samorząd uczniowski
Justyna Rojek
opiekun
Dopełnieniem procesu edukacyjnego najmłodszych uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach była zorganizowana w przeddzień Dnia Kobiet wycieczka do Bartoszyc. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego, upowszechnienie form aktywnego wypoczynku, wdrożenie do przedsiębiorczości oraz promocja czytelnictwa. Dodatkowo zapoznanie uczniów z zawodami takimi, jak bibliotekarz, strażak, restaurator czy dyrektor banku - w ramach doradztwa zawodowego.
Pierwszym przystankiem wycieczki uczniów klasy I i III była bartoszycka siedziba Powiatowej Straży Pożarnej. Podopieczni zwiedzili biura, garaż z samochodami i sprzętem strażackim. Dowiedzieli się też, jak wygląda od kuchni praca strażaka i z jakimi niebezpieczeństwami się wiąże. To tu nasi podopieczni mieli okazję uczestniczyć w symulacji pożaru w sali edukacyjnej „Ognik”. Ubrani w w strażackie stroje gasili i ewakuowali się
z zagrożonego miejsca jak prawdziwi strażacy, wzywali pomoc oraz wykazywali się wiedzą dotyczącą sposobów ewakuacji oraz radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia przez ogień. Po tak wyczerpującej akcji potrzebowaliśmy chwili wytchnienia, a gdzie można się najlepiej wyciszyć…
… oczywiście w bibliotece, dlatego kolejnym przystankiem naszej podróży była wizyta w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji, a konkretnie w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej. Tu z kolei, oprócz zwiedzania, nasi najmłodsi uczestniczyli
w przygotowanych przez panie bibliotekarki zajęciach zatytułowanych: „ Poznajemy bibliotekę pedagogiczną, jej zbiory i pracę bibliotekarza” , „Historia pisma, przyborów pisarskich” oraz „Zabawy z kodowaniem i programowaniem dla najmłodszych”.
Oprócz uczty dla ducha, na drodze naszej podróży nie zabrakło również uczty dla ciała. W jednej z bartoszyckich restauracji posililiśmy się w iście królewskim stylu. Po sytym obiedzie delektowaliśmy się królewskimi deserami, by pełni sił ruszyć dalej.
Ostatnim etapem naszej wycieczki było spotkanie z dyrektorem jednego
z zaprzyjaźnionych ze szkołą banków. Dzieci zwiedziły salę obsługi klienta, biura. Dowiedziały się czym zajmują się pracownicy w poszczególnych działach i na stanowiskach w banku.
To była bardzo wyczerpująca edukacyjna wycieczka, ale nikt nie narzekał. Zmęczeni, lecz z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do szkoły, by planować kolejne wojaże…
Joanna Borys
Wizyta harcerzy w naszym przedszkolu.
Kilka dni temu z okazji "Dnia myśli braterskiej" do grupy najmłodszych dzieci z Punktu Przedszkolnego w Bezledach (grupa Pszczółki), zawitały harcerki ZHP w Bartoszycach.
Druhny w niezwykle zajmujący sposób opowiedziały dzieciom o idei harcerstwa oraz o tym, co to znaczy być harcerzem, opowiadały o swoich obowiązkach, zadaniach, zaprezentowały swoje mundury i wyjaśniły dzieciom, co oznaczają kolory i znajdujące się na nich naszywki. Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały zgromadzony sprzęt, niezbędny każdemu harcerzowi oraz brały aktywny udział w rozmowie z gośćmi. Następnie dzielne harcerki przeprowadziły zajęcia dotyczące bezpieczeństwa. Pokazały najmłodszym dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i jak się zachować w czasie zabaw z rówieśnikami. Na koniec razem z Pszczółkami wykonały makietę przedstawiającą bardzo ważne zawody tj.: policjanta, strażaka i lekarza oraz umieściły przy nich numery alarmowe, bezpieczną drogę wraz z sygnalizacją świetlną.
Uwieńczeniem spotkania był wspólny śpiew oraz pląsy przy piosenkach harcerskich, co wprowadziło wszystkich zebranych w radosny nastrój.
Naszym harcerkom bardzo dziękujemy za miło spędzony czas.
Beata Złonkiewicz
Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
1 marca włączyliśmy się w obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych. To święto, które w Polsce obchodzimy od niedawna. Poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Uczniowie klas IV- VI i III gimnazjum przedstawili montaż słowno- muzyczny „ Cześć ich pamięci”. Pokazali w tej krótkiej lekcji historii jak doszło do wybuchu II wojny światowej, zaprezentowali krótko jej przebieg, oraz zwrócili uwagę na to jak komunistyczny aparat bezpieczeństwa walczył z członkami młodzieżowych organizacji tylko, dlatego, że oni chcieli żyć w niepodległej Ojczyźnie.
Akademię uświetniły pieśni i piosenki patriotyczne i żołnierskie, które zaprezentowali zdolni wokaliści z naszej szkoły.
22 lutego 2019 r. w naszej szkole zwróciliśmy uwagę na święto wszystkich harcerzy- Dzień Myśli Braterskiej.
To wyjątkowy dzień dla skautów, skautek, harcerzy i harcerek z całego świata w którym łączą się myślami z braćmi i siostrami z innych krajów. Dzień Myśli Braterskiej przypada w rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powellów. To dzięki parze Naczelnych Skautów, młodzież i dorośli skupieni wokół ruchów skautowych, od ponad stu lat szerzą ideę braterstwa i wpierają się w zdobywaniu nowych umiejętności.
W celu podkreślenia rangi tego dnia uczniowie poznali historię święta, wykonali plakaty, a na koniec harcerze z naszej szkoły wykonali zdjęcie przy gazetce prezentującej prace koleżanek i kolegów.
Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bezledach przeprowadziliśmy metodą projektu. Zaczęliśmy od wykonania plakatów informujących o zbliżającym się święcie. Uczniowie wykonali też lapbooki, gry planszowe rebusy do omawianych lektur. Kolejnym działaniem było przeprowadzenie Klasowych Konkursów na „ Klasowego Mistrza Ortografii”. 21 lutego, w Dniu Języka Ojczystego uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych kącików, gdzie rozwiązywali łamańce językowe, rebusy, krzyżówki, przejrzeć gazety skierowane do dzieci i młodzieży oraz zagrać w gry przygotowane przez kolegów i koleżanki.
Celem obchodów Dnia Języka Ojczystego było wskazanie, że warto znać język polski oraz pielęgnować poprawność naszej mowy i udało się nam go osiągnąć. Hasło które nam towarzyszyło tego dnia: „ A nader wszystko szanuj mowę swą ojczystą, nie znać języka swego hańbą oczywistą”
„Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.
Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej, dlatego uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bezledach tak chętnie przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas „0” i 1.
„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których posiądą niezbędną wiedzę na temat zębów oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.
W ramach akcji nauczyciele klasy pierwszej ( p. Joanna Borys) oraz oddziału przedszkolnego (p. Bożena Kiszło) zostali wyposażeni w odpowiednie materiały dla uczniów oraz rodziców, które wykorzystali przy realizacji programu.
Podczas zajęć dzieci obejrzały film profilaktyczny. W pierwszej części filmu uczniowie poznali fakty dotyczące zębów oraz funkcji dziąseł. Dzięki drugiej części filmu uczniowie zdobyli ogólne informacje dotyczące stanu zdrowia zębów, w tym fakty na temat płytki nazębnej, bakterii i ubytków.
Z trzeciej części filmu uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest codzienne dbanie o zęby. Otrzymali wskazówki dotyczące szczotkowania zębów, używania nici dentystycznej oraz płukania, które pozwalają im lepiej dbać
o higienę jamy ustnej. Później wykonały szereg zadań, poprzez które dowiedziały się, jak prawidłowo należy dbać o zęby oraz utrwaliły zdobytą wiedzę podczas zabaw integracyjnych i ćwiczeń. Przedszkolaki wykonały wymowne plakaty. Nie zabrakło również akcji propagującej higienę jamy ustnej w postaci gazetki ściennej, która zawisła w sali świetlicy szkolnej oraz informacji dla rodziców, aby wsparli dobre nawyki swoich dzieci w domu.
Na koniec zajęć nastąpił test sprawdzający zdobytą wiedzę i umiejętności w postaci wzorowego szczotkowania zębów przez uczniów. Wszyscy zdali test znakomicie. Na potwierdzenie uczestnictwa w kursie uczniowie otrzymali pamiątkowe certyfikaty - nagrody za gwiazdorski uśmiech.
Mamy nadzieję, że uczniom podobała się wizyta w „Niesamowitym świecie higieny jamy ustnej” oraz że dzięki niemu są oni bogatsi o wartościową wiedzę. Dzięki temu programowi dzieci przyswoiły wiedzę z wielu obszarów: części zęba, różnice między zębami mlecznymi a stałymi, fakty na temat płytki nazębnej, kamienia nazębnego, zapalenia dziąseł oraz ubytków próchnicowych, znaczenie odżywiania oraz zdrowych nawyków żywieniowych, codzienna higiena jamy ustnej, techniki szczotkowania, czyszczenia nicią dentystyczną oraz płukania jamy ustnej, znaczenie regularnych kontroli stomatologicznych.
A czy my, dorośli dajemy naszym dzieciom dobry przykład …
Joanna Borys
Dzień Języka Ojczystego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach.
Co roku, 21 lutego, obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Pamiętaliśmy o tym święcie i uczciliśmy je w naszej szkole uroczystymi obchodami- w piątek 22 lutego 2019 roku. Wzorem lat ubiegłych uczniowie klas I- III ubrali się w tym dniu odświętnie i od rana nie mogli się doczekać realizacji zadań przewidzianych na ten czas. Zabawy językowe zostały poprzedzone tańcem ,,Polskie zwyczaje” w wykonaniu uczniów klasy I. Następnie uczniowie popisali się piękną recytacją wierszy znanych polskich twórców literatury dziecięcej. Pani Joanna Borys zapoznała nas z teatrzykiem kamishibai
i zaprezentowała opowieść pod tytułem ,,Monia ratuje Faraona”. Chętni uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w aktorskim czytaniu fragmentów opowiadania. Nie zabrakło też zgadywanek dotyczących znajomości polskich utworów literackich i ich bohaterów. Następnie zmierzyliśmy się w potyczkach językowych: rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy, odgadywaliśmy kalambury i tłumaczyliśmy związki frazeologiczne.
Temat naszych zabaw był bardzo poważny, bo to nasz język ojczysty, ale zabawa okazała się wesoła i jak to z dobrą zabawą bywa - bardzo pouczająca. Okolicznościowa gazetka, która zdobi szkolny korytarz została na kolejnych kilka dni do czytania i oglądania dla zainteresowanych uczniów i rodziców.
Renata Rynkowska- Mężyńska
GMINNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ
14.02.2019 r. braliśmy udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej szkół podstawowych i klas gimnazjalnych o puchar Wójta Gminy Bartoszyce, który odbył się w Gminnej Hali Sportowej w Bezledach.
W turnieju wzięło udział 6 drużyn ze szkół podstawowych naszej gminy oraz 2 drużyny z oddziałów gimnazjalnych. W kategorii klas gimnazjalnych rozegrany został 1 mecz pomiędzy drużyną z Bezled a drużyną z Kinkajm. Mecz zakończył się zwycięstwem dla naszego zespołu. Królem strzelców został Gronczewski Mateusz a najlepszym bramkarzem Tomasz Dedo obaj zawodnicy z naszej szkoły.
W kategorii szkół podstawowych niepokonani okazali się również nasi zawodnicy. Na 5 rozegranych spotkań nie przegrali ani jednego meczu. Podczas całego turnieju zdobyli aż ponad 15 bramek i tylko dwie stracili, co dało im zdecydowane i pewne zwycięstwo w turnieju. Królem strzelców turnieju został Grzegorz Groszyk a najlepszym bramkarzem Konrad Klepczyński obaj to uczniowie naszej szkoły.
Opiekun zespołów: pani Helena Gut.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
Czyli Walentynki!!!!!!!
Walentynki to szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Tak właśnie było w naszej szkole. Od samego rana wszystkim mocniej biły„ serducha", gdyż z niecierpliwością czekali na walentynkową pocztę. A przyznać należy, że zapełniono liścikami całe walentynkowe pudełko. Uroku dodawał obowiązujący w tym dniu czerwony element stroju, co zostało nagrodzone słodkim upominkiem. Uczniowie listonosze zadbali aby kartki zostały dostarczone do adresatów.
Ten szczególny dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.
Justyna Rojek
"Szkoła promująca szkolne kluby sportowe"
W listopadzie 2018 r. nasza szkoła zdobyła Certyfikat w Ogólnopolskim Konkursie „Szkoła promująca szkolne kluby sportowe”. Aby uzyskać certyfikat należało wykonać 5 z 11 zaproponowanych zadań.
My wybraliśmy i zrealizowaliśmy ich 6.
1. Zorganizowaliśmy spotkanie ze sportowcem. Była nim nasza absolwentka trenująca biegi ekstremalne.
3. Uczestnicy zajęć SKS spotkali się z ratownikiem
medycznym, który nauczył ich jak obsługiwać defibrylator.
4. Wychowawczynie klas I – III wspólnie z koordynatorem
programu zorganizowały „Turniej par”, gdzie pary rodzic+ dziecko rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych, świetnie się przy tym bawiąc.
5. W ramach roku dla niepodległej zorganizowaliśmy ogólnoszkolny bieg „100 okrążeń – na 100 – lecie odzyskania Niepodległości.
6. Szkolny koordynator ukończył kurs „Opiekun szkolnego klubu sportowego”.
W grudniu 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bezledach zakończyła się II edycja programu Szkolne Kluby Sportowe. Program ogłoszony został przez Ministerstwo Sportu i Turystyki a koordynatorem był Warmińsko – Mazurski Szkolny Klub Sportowy w Olsztynie. Celem programu było umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży. W II edycji uczestniczyły dwie grupy. Grupę starszą prowadził pan Stanisław Kołosowski a młodszą „Skrzatów” pani Izabela Majchrzak. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 60 minut. Zajęcia w obu grupach cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.
„Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie”.
Babcia i Dziadek to osoby, które kochają bezwarunkową miłością swoje wnuczęta, rozpieszczają je i często są ich najlepszymi przyjaciółmi. Nic zatem dziwnego, że najmłodsi członkowie rodziny wprost ich uwielbiają.
18 stycznia w Domu Kultury w Bezledach mimo zimna i mrozu, serduszka przedszkolaków z Punktu Przedszkolnego i oddziału przedszkolnego w Bezledach były gorące. Powodem takiej atmosfery była zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
W tym dniu, dzieci z grupy: Pszczółki, Biedronki oraz Żabki zaprosiły na obchody tego ważnego święta swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, w którym recytowały dla nich wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiały skecze, a także tańczyły. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Po części artystycznej głos zabrała pani Marzena Wasyluk - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bezledach , która złożyła wszystkim przybyłym seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, a dzieci na koniec tego wyjątkowego dnia wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Dziękujemy!!!
Beata Złonkiewicz
Wyjazd na spektakl „ Mitologia”
10 stycznia 2019 r. uczniowie klas IV- VIII wybrali się do Bartoszyckiego Domu Kultury na spektakl „ Mitologia”. Aktorzy z Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa przedstawili losy bogów i herosów zaczerpnięte z mitów greckich.
Przedstawienie pozwoliło uczniom poznać, w jaki sposób starożytni Grecy opisywali fenomen natury, zróżnicowanie kultur, tradycję i historię. Fabuła spektaklu przedstawiała przygody: siłacza Heraklesa, pieśniarza Orfeusza oraz Tezeusza pogromcy Minotaura. Oprócz nich na scenie pojawili się też inni bohaterowie mitów greckich, np. Minos, Hermes, Charon, Ariadna, Hades i Persefona, Eurydyka, Prometeusz i Syzyf.
Spektakl pod względem gry aktorskiej i scenografii bardzo spodobał się naszym uczniom. Wspaniale dobrane stroje i rekwizyty oddawały atmosferę epoki, a efekty specjalne, dźwiękowe i oprawa muzyczna stwarzały niepowtarzalny nastrój. To była ciekawa lekcja historii i języka polskiego, która wprowadziła nas w świat wierzeń starożytnych Greków.
Powered by aSc EduPage